Obava ze zvyšování hmotnosti bývá velmi častou bariérou v odvykání kouření, a to hlavně u žen. Tyto obavy nejsou liché.

Jak nikotin v těle funguje a proč lidé při odvykání kouření přibývají na váze?

Nikotin zvyšuje metabolismus a energetický výdej organismu

Zvyšuje pocit sytosti a potlačuje pocit hladu

Prodlužuje pocit nasycení a chuť k jídlu

Odvykající kuřáci často nahrazují cigarety jídlem, které jim pomáhá zvládat stres

Na odvykání kouření je skvělé to, že se postupně vaše chuť a čich začnou zlepšovat, ale z počátku pravděpodobně budete jíst více, než je obvyklé. Zvyšování hmotnosti může být nejvýraznější do prvních 6 měsíců, časem má tendenci se stabilizovat.

Jak Vám pomohou přípravky NiQuitin?

Přípravky NiQuitin obsahují terapeutický nikotin, který pomáhá snižovat abstinenční příznaky.

Jedním z nich je stres, který je často zaháněn jídlem

Nikotin obsažený v přípravcích NiQuitin může také limitovat váhový přírůstek při odvykání kouření.

Máme pro vás další tipy, jak se zvýšení váhy vyhnout i během období odvykání kouření. Tou nejlepší variantou je udělat ve svém životě rovnou dvě pozitivní změny najednou: přestat kouřit tím, že nahradíte cigaretu nějakým zdraví prospěšným návykem!

01

Dejte se do pohybu

Správné stravovací návyky doplněné o trochu pohybu, to je nejlepší kombinace, jak se vyhnout kouření i přibývání na váze. Pohyb vám pomůže zhubnout a funguje jako prevence proti nejrůznějším nemocem. Sport navíc podpoří vaši motivaci k odvykání. A jestli si sami nevěříte, zapojte se do týmových aktivit nebo s sebou na cvičení vemte kamarádku nebo kamaráda.

02

Jezte chutně, ale zdravě

Kolikrát už jste přemýšleli o tom, že byste měli zapracovat i na svém způsobu stravování? Tak proč nezačít právě teď, ve chvíli, kdy jste se rozhodli přestat kouřit a udělat tak něco pro své tělo. Zdravá strava vás ve vašem rozhodnutí jen podpoří. Jakmile dostanete chuť na cigaretu, sáhněte po zelenině, pokud vás bude honit mlsná, dejte si sladké ovoce. Tento nový zvyk vás nadopuje energií i potřebnými vitamíny. Zdravé mlsání vám navíc zaměstná ruce ve chvíli, kdy byste nejraději sáhli po cigaretě nebo po balíčku sušenek.

03

Osvěžte se

Přestat kouřit a zachovat si svou původní váhu je snadnější, než si myslíte. Stačí začít pít více vody. Pokaždé, když dostanete chuť na cigaretu, vypijte skleničku vody. To vás osvěží, budete mít více energie, tělo bude rychleji pracovat a spalovat. Navíc budete mít pocit plného žaludku, takže nebudete muset sahat po tučné svačince. Nejen, že tímto zvykem pomůžete své linii, ale zlepší se vám například i kvalitu kůže. Chcete-li přidat trochu chutě do života, můžete pít bylinné čaje.

 

Zdroje

Králíková, E. a kol., „Závislost na tabáku. Epidemiologie, prevence a léčba“, ADAMIRA, 2013
http://www.niquitin.fr/Eviter-la-prise-de-poids.htm

 
Omega Pharma
 

OMEGA PHARMA a.s.
Vídeňská 188/119 d
619 00 Brno - Dolní Heršpice
Česká republika

 

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku. Pokud se u Vás vyskytne podezření na kterýkoli z nežádoucích účinků, i těch které nejsou uvedeny v příbalové informaci, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Nežádoucí účinky můžete hlásit také na CSCICZSafety@perrigo.com na tuto adresu rádi přijmeme i jakékoli dotazy k tomuto léčívému přípravku.

Privacy Notice | Cookie Statement | Cookie List